Në një atmosferë të ngjeshur me emocione dhe pasion, trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho, ka dhënë një premtim të fuqishëm për popullin shqiptar. Pas një ndeshjeje të fortë kundër Kroacisë, ku Shqipëria arriti të marrë një pikë të rëndësishme në grupin B të Euro 2024, Sylvinho shprehu krenarinë dhe përkushtimin e tij dhe të skuadrës.

Në konferencën për shtyp pas ndeshjes, Sylvinho bëri deklarata emocionale, duke premtuar se do të luftojnë në çdo moment të lojës. “Kam biseduar me FSHF-në: ne duam të kënaqemi në evenimente të tilla. Dua t’i premtoj popullit shqiptar që do të luftojmë në çdo moment të lojës, për çdo top dhe çdo pikë,” tha Sylvinho.

Sylvinho gjithashtu shprehu krenarinë e tij për lojtarët dhe për faktin që populli shqiptar ka festuar sot. “Sot meritonim fitoren. Jam krenar me lojtarët. Jam krenar edhe për faktin që populli shqiptar ka festuar sot,” shtoi ai.

Trajneri brazilian vuri në dukje se është e vështirë të analizosh një ndeshje duke parë vetëm rezultatin. Ai theksoi se performanca e skuadrës duhet parë në tërësi, duke përmendur edhe respektin e tij për Kroacinë dhe lojën e tyre.

Premtimi i Sylvinhos për popullin shqiptar është një shenjë e qartë e përkushtimit dhe pasionit që ai dhe skuadra kanë për futbollin dhe për vendin e tyre. Kjo deklaratë jo vetëm që rrit moralin e lojtarëve, por edhe forcon lidhjen mes tifozëve dhe Kombëtares. Të gjithë janë të bashkuar në një synim të përbashkët: të luftojnë për çdo top dhe për çdo pikë në rrugën drejt suksesit në Euro 2024.

By Editor