Në një ditë të mbushur me emocione dhe pritje, skuadra kombëtare shqiptare do të përballet me Kroacinë në një ndeshje që premton të jetë e mbushur me tension dhe pasion. Kjo përballje historike do të zhvillohet në kuadër të ndeshjeve për kualifikimin në EURO 2024 dhe është një moment kyç për të dyja kombëtaret.

Pas një stërvitjeje të intensifikuar dhe një fokusimi të plotë në strategjinë e lojës, trajneri i Kombëtares Shqiptare ka bërë zgjedhjet e tij për formacionin që do të dalë në fushë. Lojtarët janë të motivuar dhe të gatshëm të tregojnë aftësitë e tyre dhe të përfaqësojnë vendin e tyre me dinjitet.

Formacioni Titullat is Shqiperise: Strakosha, Hysaj, Ajeti, Gjimshiti, Mitaj, Ramadani, Asllani, Laçi, Bajrami, Asani, Manaj.

By Editor