Në një ndër momentet më prekëse të Big Brother Albania VIP, Ilnisa Agolli, e cila u bë një nga personazhet më të dashur të publikut, surprizoi Meritonin me një takim të papritur. Pas eliminimit të saj nga shtëpia e Big Brother, Ilnisa u rikthye për të takuar Meritonin, duke sjellë një valë emocionesh në studio dhe te shikuesit.

Takimi u zhvillua në një ambient romantik, me hene e kuqe ku Meritoni dëgjoi disa vargje nga poezia që Ilnisa kishte shkruar për të. Pas leximit të poezisë, dyshja u takuan dhe nuk munguan puthjet dhe lotët e gëzimit. Ilnisa, me humorin e saj karakteristik, i bëri një batutë Meritonit: “Mos më hajde në shtëpi pa fitore”

Ky moment u bë një nga pikat kulmore të sezonit, duke treguar se Big Brother nuk është vetëm një lojë për mbijetesë, por edhe një skenë ku lindin dhe rriten marrëdhëniet njerëzore. Takimi i tyre tregoi se ndjenjat e vërteta nuk njohin kufij dhe se Big Brother mund të jetë një vend ku dashuria triumfon mbi të gjitha sfidat.

Ilnisa dhe Meritoni janë bërë simbol i një lidhjeje që tejkalon ekranin dhe ka prekur zemrat e shumë shikuesve, duke u bërë një nga çiftet më të përfolur të këtij sezoni. Takimi i tyre emocionues do të mbahet mend si një nga momentet më të bukura të Big Brother Albania VIP.

Foto marre nga Google Images

By Editor