Adriana Sylmetaj, nje 23-vjeçare shqiptare, ka humbur jetën në një aksident rrugor në Staten Island, SHBA.Adriana Sylmetaj, ishte shtatzënë. Femija pritej te lindte ne 12 Prill.

Nëna shtatzënë Adriana Sylmetaj, pësoi një traumë të rëndë trupore kur u përplas në një mur dhe një shtyllë shërbimi teksa makina u nda në gjysmë në Bulevardin Hylan rreth orës 4:45 të mëngjesit të së shtunës, sipas policisë.

I dashuri i saj, Adem Nikeziq, tani po përballet me një akuzë për vrasje nga pakujdesia për aksidentin e dhunshëm pasi ishte i dehur, tha policia të dielën.

Ai u dërgua në Spitalin North University Staten Island pasi policia zbuloi se ai po shfaqte shenja dehjeje, tha zëdhënësi, citon NYPD.

Adem Nikeziq, 30 vjeç, u akuzua më vonë për vrasje nga pakujdesia, vrasje nga pakujdesia kriminale, sulm, sulm me automjet, rrezikim i pakujdesshëm, drejtim në gjendje të dehur dhe ngarje ndërsa aftësia e dëmtuar nga alkooli në aksidentin fatal, tha një zëdhënës i NYPD.

By Editor