U vra pas sherrit në Tik Tok, lule dhe qirinj në vendin ku u vra G. B! Kolegët e viktimës, marshim në këmbë dhe homazhe për 19-vjeçarin

Qirinj dhe lule janë vendosur në vendin ku u qëllua për vdekje me thikë, 19-vjeçari G.B. paraditen e djeshme (11 mars) në qendër të qytetit të Fierit.

Në një ngjarje tragjike që ka tronditur komunitetin e Fierit, një 19-vjeçar, i identifikuar vetëm si G.B., ka humbur jetën pas një sherri të pakuptimtë. Ngjarja e ndodhur mëngjesin e 11 marsit 2024, ka ardhur nga ajo që është cilësuar si një debat banal. G.B. pesoi lëndime të rënda nga një sulm me thikë dhe, megjithë përpjekjet për të shpëtuar jetën e tij, nuk arriti tia dale.

Policia ka vepruar me shpejtësi për kapjen e autorit të dyshuar, 18-vjeçarin e quajtur Florjan Muka. Një tjetër individ, i cili tentoi të ndërhynte dhe të ndihmonte G.B., mbeti i plagosur gjithashtu nga incidenti. Sherri ka ndodhur në bulevardin Jakov Xoxa, një vend qendror në Fier, rreth orës 11:30.

Hetimet e mëtejshme çuan në arrestimin e një 17-vjeçari, Klajdi Muka, i cili akuzohet për bashkëpunim në këtë vrasje. Autoritetet kanë sekuestruar në vendngjarje një mjet prerës (thikë) dhe një përforcues grushti në cilësinë e provës materiale.

Kjo ngjarje ka ngritur shqetësime për dhunën e të rinjve dhe vlerën e jetës mbi mosmarrëveshjet e parëndësishme. Komuniteti vajton për humbjen e një jete të re dhe bën thirrje për drejtësi dhe reflektim mbi rrethanat që çuan në këtë tragjedi të panevojshme.

By Editor