Në një ditë të mbushur me trishtim dhe reflektim, komuniteti artistik dhe fansat e Agron Llakajt u mblodhën për të dhënë lamtumirën e fundit ndaj Kostandinës, bashkëshortes së dashur të aktorit të njohur. Kostandina, e cila ishte një dritë ndër njerëz, u nda nga jeta pas një beteje të gjatë me një sëmundje të rëndë.

Agron Llakaj, i njohur për humorin dhe gëzimin që ka sjellë në jetët e shumë njerëzve, u shfaq i thyer në shpirt, por edhe i fortë në përkushtimin e tij ndaj gruas që e quajti “gjysma ime më e mirë”. Në ceremoninë e mbajtur në ‘Home Funeral Parajsa’, Agron ndau me të pranishmit kujtime të ëmbla dhe momente të veçanta që kaloi me Kostandinën, duke i bërë të gjithë të ndjejnë thellësisht dashurinë e pashoqe që ai ndau me të.

Homazhet u zhvilluan me respekt dhe dashuri, ndërsa Agron, me zërin e tij të njohur që shpesh ka mbushur sallat me të qeshura, tani mbushi hapësirën me fjalët më të ndjera të lamtumirës. Ai falënderoi Kostandinën për dashurinë, mbështetjen dhe frymëzimin që i dha atij dhe fëmijëve të tyre, Alkides dhe Enos, si dhe për dashurinë e saj si “Nina bukuroshe” për mbesën Adean, dhe si nënë për Teon dhe Brusin.

Ceremonia e varrimit u zhvillua në orën 15:00 në Varrezat e Sharrës, ku Agron dhe familja e tij u bashkuan me miqtë dhe të dashurit për të dhënë lamtumirën e fundit. Ishte një moment i ngjeshur me emocione, ku dashuria dhe kujtimet e ndritshme mbizotëronin mbi pikëllimin e humbjes.

Agron Llaka beri kete postim ne median sociale:

Kostandina ime e shtrenjte!

Edhe pse t’i kam thene shume e shume here…,sot ne lamtumiren tende te fundit, dua qe t’i kesh me vete.

Kemi patur nje rrugetim te veshtire, te lodhur dhe me shume sakrifica…,enderruam per nje jete te re dhe me shume ambicje.

E qe une te mbaroja shkollen e lart te arteve, ti sakrifikove nga jeta jote ,rrite dy femijet..Alkiden dhe Enon.

Sa shume ke sakrifikuar per Ne…,Ti ishe shtepia, forca me e madhe qe ne kishim ishe Ti.

Kur vendosem te vinim drejt Tiranes per nje te ardhme me te mire…,ishe po ti qe krijove Tiranen( Itaken )ne mua.

“Nuk do kthehemi mbrapa kurre Agron..,beso ne mua!Ne do tja dalim!”

Dhe ashtu ndodhi.

Dhe ecem e ecem, u rritem edhe ne bashke me femijet…,u beme dikushi, i buzeqeshem kohes dhe viteve,te qenurit nene e babe e pastaj gjysher…,sa shume enderra…,por ja qe jeta nuk eshte skenar i shkruar…, semundja e pabese na e mbylli perden e skenes se jetes ateher kur duhet ta shijonim me shume.

Dhe e fundit Kostandina ime…,sot kam shume lot per ty por di qe, kur nje artist largohet nga skena merr duartrokitjet me vete…,ti ishe gjysma ime me e mire e njeriut dhe artit, dhe tani me largimin tend nga skena une e kerkoj nje duartrokitje te madhe.👏👏👏

Falemnderit Kostandina!

Falemnderit GoNina!

Lamtumire ne qiellin e engjejve aty ku shpirti yt i mire e meriton!

Me prit…,nuk di se kur por ti do me presesh si perhere.🙏💔😭😭😭

Në këtë ditë të vështirë, Agron Llakaj na kujtoi të gjithëve se dashuria e vërtetë nuk njeh kufij dhe as fund. Kostandina do të mbetet gjithmonë në zemrat e atyre që e njohën dhe e dashuruan, dhe kujtimi i saj do të vazhdojë të ndriçojë si një yll.

By Editor