Juergen Uldedaj, boksieri shqiptar, është kurorëzuar kampion i peshave të Evropës Kontinentale në WBA! Ai e siguroi këtë titull duke fituar një vendim unanim ndaj kundërshtarit të tij, Damir Beljo, në një ndeshje të fundit.

Ngjarja u zhvillua më 20 Prill 2024, e organizuar nga ‘Profi Box Gala’, prezantuar nga Hazrolli Sport & Performances ne BMW Park në Mynih, Gjermani.

Jurgen Uldedaj me 16 fitore, 1 humbje dhe 6 KO fitoi kunder Damir Bejlo me kombesi Bosnje-Hercegovine me 27 fitore, 1 humbje, 22 KO.

Kjo ndeshje shfaqi takimin elektrizues midis të rinjve me ritme të shpejta dhe fuqisë së qëndrueshme, duke premtuar një tubim strategjik brenda ringut. Qëndrueshmëria e Uldedajt ndaj zotësisë së Beljos me nokaut e bëri atë një luftë emocionuese për titull. Urime Juergen Uldedajt për fitoren e merituar! 🥊🏆👏

Foto marre nga Google Images

By Editor