Turneu kishte për qëllim të festonte albumin e saj të fundit, “This Is Me… Now”.

Jennifer Lopez ka anuluar turneun e saj të verës This Is Me…Live. Të premten u njoftua se turneu nuk do të ndodhte më sepse Lopez do të “merrte pushim për të qenë me fëmijët, familjen dhe miqtë e saj të ngushtë”.

Ylli gjithashtu ndau një mesazh me fansat e saj në faqen e saj OntheJLo duke thënë se ajo është “mërzitur” që duhet të anulojë serinë e shfaqjeve. “Unë jam plotësisht i mërzitur dhe i shkatërruar për t’ju zhgënjyer. Ju lutemi dijeni se nuk do ta bëja këtë nëse nuk do ta ndieja se ishte absolutisht e nevojshme,” shkroi ajo në deklaratë. “Ju premtoj se do t’ju kompensoj dhe do të jemi përsëri bashkë. Ju dua shumë të gjithëve. Deri herën tjetër…”

Turneu, i cili ishte menduar të ishte një festë e albumit të saj më të ri This Is Me…Now, ishte planifikuar të zhvillohej nga qershori deri në gusht. Tifozët që blenë bileta përmes Ticketmaster do të rimbursohen automatikisht ndërsa ata të blerë në faqet e palëve të treta do të duhet të kontaktojnë shitësin, sipas sajtit.

Njoftimi vjen mes vështirësive martesore të raportuara të Lopez me bashkëshortin Ben Affleck. Cifti aktualisht po jeton të ndarë dhe “po përpiqet t’i rregulloje gjërat vetë”.

Foto: Getty Images

By Editor