Sot, më 4 korrik, këngëtarja e njohur shqiptare Elsa Lila feston ditëlindjen e saj të 43-të. E lindur në Tiranë në vitin 1981, Elsa ka qenë një figurë e dashur në skenën muzikore shqiptare që nga vitet e saj të hershme. Me një karrierë të pasur që përfshin fitore në Festivalin e Këngës dhe pjesëmarrje në Festivalin e Sanremos, ajo ka lënë një gjurmë të pashlyeshme në muzikën shqiptare dhe ndërkombëtare.

Elsa Lila ka disa këngë të njohura që kanë fituar zemrat e publikut. Disa prej tyre janë:

1. “Valeria”- Një nga këngët më të dashura të saj, e cila ka fituar shumë popullaritet.

2. “Mars”- Një tjetër hit i madh që tregon talentin e saj vokal.

3. “Evita”- Kjo këngë u performua në Festivali i Këngës dhe është shumë e njohur.

4. “Il Senso Della Vita”- Një këngë që tregon anën e saj më të ndjeshme dhe artistike.

5. “Pyes Lotin”- Një nga kenget e hereshme, që ka marrë shumë vlerësime.

Elsa Lila me “ Pyes Lotin”

Elsa ka treguar gjithmonë një dashuri të madhe për muzikën, një pasion që e ka trashëguar nga prindërit e saj, të cilët ishin gjithashtu artistë të njohur. Në një intervistë të fundit, ajo ndau emocionet e saj për këtë ditë të veçantë dhe planet për të ardhmen, duke përfshirë një koncert të madh në Tiranë ku do të performojë me artistë të njohur si Pirro Çako.

Gëzuar ditëlindjen, Elsa! 🎂

By Editor