Dua Lipa, ikona e muzikës pop dhe stili, ka bërë përsëri një paraqitje mbresëlënëse në Met Gala 2024, duke vërtetuar se ajo është me “top form” kur bëhet fjalë për të kombinuar pamjet në tapetin e kuq. Në moshën 28 vjeçare, fituesja e Grammy-së shkëlqeu në një ansambël të gjithë të zi në Met Gala të hënën, më 6 maj. Duke ecur shkallët e Muzeut Metropolitan të Artit në New York, Lipa mbante një bluzë të zezë të tejdukshme dantelle dhe një fund dantelle mbi një korset të bardhë. Duke u frymëzuar nga tema e ekspozitës “Bukuroshet e Fjetura: Rizgjimi i Modës”, veshja e saj me dantelle përmbante detaje florale. Lipa e plotësoi pamjen e saj me një boa të madhe të zezë me pendë, grim të errët të syve, doreza të zezë me pika dantelle dhe shumë copa bizhuteri argjendi. Për glam, ylli i popit mbante flokët e saj të kuq në valë të lira dhe kishte grim të errët të syve.

Photo: Getty Images

Në festën pas Met Gala, Dua Lipa ndryshoi veshjen dhe mori një temë krejtësisht të ndryshme për pas-festën: fëmija i klubit. Duke veshur një bluzë të kristaltë të prerë me prerje të sheshta në shpinë, ylli i popit kombinoi këmishën e gatshme për festë me pantallona të zeza me bel të lartë dhe të gjerë me një brez të zbukuruar me gurë të çmuar dhe një shall të rremë të vjedhur mbi një sup. Dorezat e zeza të rrjetës së peshkut, bizhuteritë me diamant dhe këpucët me majë të mprehta përsosën aksesorët e saj.

Pjesëmarrja e Dua Lipa në Met Gala 2024 është një dëshmi e mëtejshme e ndikimit të saj të vazhdueshëm në botën e modës dhe muzikës, duke sjellë një frymë të re dhe të guximshme në një nga ngjarjet më të mëdha të modës në botë.

By Editor