Në një atmosferë të mbushur me emocion dhe kombëtarizëm, këngëtari i dashur kosovar, Capital T, ka dhuruar një himn të ri për Kombëtaren shqiptare të futbollit. Kënga, e titulluar “Albania,” u publikua sot në orën 17:00 dhe pritet të jetë shoqëruesi muzikor i ekipit në rrugëtimin e tyre në kampionatin e ardhshëm europian, EURO 2024.

Kjo këngë është jo vetëm një frymëzim për lojtarët në fushë, por edhe një simbol i bashkimit dhe krenarisë kombëtare për tifozët që do të ndjekin ndeshjet nga stadiumet e Gjermanisë ose nga ekranet e tyre në shtëpi. “Albania” është një thirrje për unitet dhe pasion, dy elemente që kanë karakterizuar gjithmonë popullin shqiptar.

Capital T, i cili është një nga artistët më të suksesshëm dhe të dashur në skenën muzikore shqiptare, ka bashkëpunuar ngushtë me Federatën Shqiptare të Futbollit për të sjellë këtë projekt të veçantë. Kënga u shkrua nga vetë Capital T në bashkëpunim me Tonic dhe Denk, dhe përmban elemente muzikore që reflektojnë energjinë dhe shpirtin e lojës së futbollit.

Ndërsa Kombëtarja shqiptare përgatitet për sfidat që i presin në EURO 2024, “Albania” do të jetë kënga që do t’i nxisë ata të përballen me çdo kundërshtar me guxim dhe vendosmëri. Kënga tashmë ka filluar të marrë vëmendjen e mediave dhe tifozëve, të cilët janë të etur të shohin se si do të performojë ekipi në një nga skenat më të mëdha të futbollit europian.

Capital T/ Albania

Kjo është hera e dytë që Shqipëria arrin të kualifikohet për një kampionat europian, dhe pritshmëritë janë të larta. Me një grup lojtarësh të talentuar dhe një himn që simbolizon forcën dhe unitetin e tyre, Shqipëria është gati të lërë gjurmë në historinë e futbollit.

Ndërsa ekipi përgatitet për ndeshjen e tyre të parë kundër Italisë më 15 qershor, në “BVB Stadion Dortmund”, tifozët janë të ftuar të bashkohen në këtë festë të futbollit dhe të mbështesin Kombëtaren me zërin e tyre dhe me zemrat e tyre të mbushura me krenari kombëtare.

Forca Shqipëria!🇦🇱⚽️💫

By Editor