Ylli i realitetit televiziv thotë se ajo dhe i fejuari i saj mësuan për “integritetin e jetës, dashurisë dhe vdekjes” nga koha e shkurtër e djalit të tyre me ta.

Sarah Herron dhe i fejuari i saj, Dylan Brown, janë duke vajtuar për humbjen e foshnjës që ata e quajtën “mrekullia e tyre IVF”.

Ish-ylli i “Bachelor” dhe “Bachelor in Paradise” ka ndarë lajmin shkatërrues me fansat dhe ndjekësit e saj në Instagram.

“Më 28 janar, në moshën 24 javëshe, lindi djali ynë i bukur Oliver Brown”, shkroi Herron. “Ai ndërroi jetë në krahët e babait të tij pak më vonë. Nuk ka fjalë për madhësinë e humbjes dhe dhimbjes që po përjetojmë. Është e bukur dhe njëkohësisht tragjike. Ai kishte hundën time dhe gojën e babait të tij dhe gishtat e gjatë.”

Krahas lajmit, 36-vjeçarja ndau një sërë fotosh që çonin me një imazh të saj duke mbajtur Oliverin në gjoks ndërsa Brown e puthte në ballë. Fotot e tjera përfshinin ditët e mbushura me gëzim të shtatzënisë së Herronit, ndërsa ata prisnin prindërimin dhe përfunduan me një vështrim zemërthyer në pikëllimin e çiftit.

“Oliver, mrekullia jonë IVF sfidoi kaq shumë shanse dhe luftoi nëpër kaq shumë momente të vështira për të qenë këtu, por fuqitë më të larta kishin ende plane të tjera për ne të tre”, vazhdoi postimi. “Koha jonë së bashku ishte e shkurtër, por ne jemi mirënjohës për ditët që patëm me Oliverin në barkun tim. Ai na ka mësuar shumë për integritetin e jetës, dashurisë dhe vdekjes. Oliver mbushi shtëpinë dhe zemrat tona me kaq shumë dashuri dhe shumë më e rëndësishmja, optimizmi”.

Sarah Herron dhe Dylan Brown se bashku ne 2018 ne Malibu, California. Amanda Edwards / Getty Images

Ajo shtoi, “Yjet u rreshtuan për të krijuar Baby Oliver me një qëllim të thellë, kuptimplotë, më të madh seç do ta kuptojmë ndonjëherë. Trupi i tij ishte i vogël, por trashëgimia e tij do të jetë gjithmonë më e madhe se jeta për ne.”

Tani Herron është ngjitur pas kujtimeve që ka për Oliverin kur ai ishte ende në bark.

“Oliver notoi me breshkat e detit, ai më bëri shoqëri ndërsa unë u shërova nga një gju i thyer dhe atij i pëlqente gatimi i babait të tij”, ka shkruar ajo.

Herron vazhdoi të shpjegonte se, pavarësisht nga pikëllimi i madh i çiftit, ka aspekte të jetës së shkurtër të Oliverit që u sjellin atyre ngushëllim.

“Ndërsa zemrat tona janë copëtuar përtej të kuptuarit, ne ngushëllohemi duke ditur se shpirti i djalit tonë e ka njohur vetëm dashurinë dhe nuk do të vuajë në një trup që nuk është ndërtuar për këtë jetë”, shkroi ajo. “Ne kurrë nuk do ta kuptojmë mizorinë e gjithë kësaj, por përmes errësirës, Oliver mbetet kaq i ndritshëm. Të duam shumë, vogëlush. Nuk do të zëvendësoheni kurrë. Ju jeni kaq i përsosur dhe i mrekullueshëm.”

By Editor