Në një natë të mbushur me emocione dhe pritje, Egla Ceno u shpall fituese e edicionit të tretë të “Big Brother Albania VIP”. Pas një rrugëtimi të gjatë dhe të mbushur me sfida, Egla arriti të dalë në krye të konkurrencës, duke fituar zemrat e publikut dhe çmimin e madh prej 100 mijë eurosh.

Egla, e cila është një aktore e njohur në skenën shqiptare, hyri në shtëpinë e “Big Brother” me një strategji të qartë dhe një lojë të fortë. Ajo u dallua për qëndrueshmërinë dhe aftësinë për të qenë protagoniste e momenteve të paharrueshme, të cilat i siguruan një vend të veçantë në zemrat e shikuesve.

Finalja e “Big Brother VIP 3” nisi me një atmosferë festive, ku konkurrentët u përballën për herë të fundit me votën e publikut. Egla, e cila tregoi një lojë të qëndrueshme gjatë gjithë kohës së qëndrimit në shtëpi, arriti në majën e suksesit duke u shpallur fituese.

Përveç çmimit të madh, Egla merr me vete edhe një përvojë të çmuar dhe një vend në historinë e “Big Brother VIP Albania” si një nga karakteret më të spikatura dhe fituesja e parë femër e këtij formati në Shqipëri. Ajo tani është zyrtarisht emri që do të mbahet mend në edicionet e ardhshme të këtij reality show.

Foto: Google Images

By Editor