Pamje e bukur nga familja e Jasharajve, Rifat Jashari bashkë me familje. Imami i Xhamisë së qytetit të Drenasit, Osman Musliu, ka postuar në rrjetin e tij social “Facebook” një fotografi të Rifat Jasharit bashkë me familje.

“O Bac Rifat Sh Jashari; Kur don Perendia ska çka ban serbia!

M A SH A LL A H” – ka shkruar Musliu. Në mbledhinë e familjes heroike shihen edhe dy fëmijët e heroit Hamëz Jashari, Bekimi e Besarta, e cila ështe e mbijetuar nga lufta e Jasharjve kundër forcave serbe.

Në mesazhin e postimit, Imam Musliu shpërfaqi ndjenjën e tij të thellë të respektit dhe admirimit për familjen Jashari, e cila ka dhënë sakrificën më të madhe për çlirimin e Kosovës.

By Editor