**Dashi**

Sot është një ditë e shkëlqyer për të planifikuar një udhëtim. Hëna e Plotë në Shigjetar ju ndez një zjarr në zemër për të provuar diçka të re. Përdorni këtë energji për të krijuar rrugën tuaj.

**Demi**

Gjatë Hënës së Plotë në Shigjetar, mbetuni vigjilent sepse aktivizohet sektori juaj i ndarjes së sekreteve dhe qasjes në burime. Mund të merrni lajme të mira financiare.

**Binjakët**

Hëna e Plotë në Shigjetar aktivizon sektorin tuaj të partneriteteve. Është një kohë e shkëlqyer për të kërkuar një asistent ose një punonjës të ri. Nëse jeni duke kërkuar për një punë të re, përditësoni CV-në tuaj.

**Gaforrja**

Është gjithmonë mirë të përmirësoni shëndetin tuaj. Hëna e Plotë në Shigjetar aktivizon sektorin tuaj të shëndetit dhe mirëqenies, kështu që filloni një udhëtim të ri fitnesi.

**Luani**

Sot mund të ndiheni më të pavarur dhe të gatshëm për të marrë rreziqe. Hëna e Plotë ju sjell energji për të eksploruar dhe për të shprehur veten në mënyra të reja dhe krijuese.

**Virgjëresha**

Kjo Hënë e Plotë mund të sjellë disa sfida në komunikim. Është koha për të qenë të qartë dhe të drejtpërdrejtë në marrëdhëniet tuaja.

**Peshorja**

Ndjenjat tuaja mund të jenë më të theksuara sot. Hëna e Plotë në Shigjetar ju fton të shprehni ndjenjat tuaja dhe të zgjidhni çështje të pazgjidhura.

**Akrepi**

Nëse situatat bëhen shumë të tensionuara, mos u largoni. Hëna e Plotë ju ndihmon të qëndroni të qetë dhe të përqendruar në objektivat tuaja.

**Shigjetari**

Veprimet tuaja sot mund të marrin një qasje hetimore. Hëna e Plotë ju ndihmon të zbuloni të vërtetat e fshehura dhe të zgjidhni misteret.

**Bricjapi**

Forca juaj guximtare dhe dëshira për të marrë një rol udhëheqës mund të jenë kërcënuese për të tjerët sot. Përdorni këtë energji për të bërë ndryshime pozitive.

**Ujori**

Ju mund të shihni të vërtetën shumë lehtë sot, kështu që mos hezitoni të veproni në përputhje me të. Hëna e Plotë ju sjell një perspektivë të re.

**Peshqit**

Mund të dëshironi të mbani anijen tuaj në një kurs të qëndrueshëm sot, por kujtoni se pavarësisht se sa përpiqeni, gjithmonë ka valë.

By Editor