**Dashi**

Nesër është dita juaj për të shkëlqyer në shumë aspekte. Veprimet që do të ndërmerrni janë pikërisht ato që duhen. Gjithçka do të vendoset shpejt dhe lehtë. Mos hezitoni të shprehni mendimet tuaja.

**Demi**

Sigurohuni që të jeni në gjendje të përballoni pasojat e veprimeve tuaja. Ka të ngjarë ta tejkaloni nëse nuk jeni të kujdesshëm, prandaj përpiquni të jeni vigjilentë në çdo lëvizje. Kujdesi do të jetë kyç.

**Binjakët**

Ju po punoni për të ardhmen tuaj, edhe nëse nuk e dini. Mos u shqetësoni për të përfunduar projektet e vjetra tani. Është një kohë e mirë për të hapur linja të reja komunikimi.

**Gaforrja**

Veprimi i menjëhershëm nuk garanton sukses, por do të thotë se do të merrni duartrokitjet më të zëshme nga të gjithë. Merrni atë rrezik edhe nëse nuk i keni zgjidhur të gjitha pasojat e mundshme.

**Luani**

Bashkohuni me dikë me të cilin keni marrëdhënie të mira dhe lejoni që idetë të rrjedhin. Edhe nëse zakonisht punoni më mirë vetëm, do të gjeni që produktiviteti juaj rritet kur jeni të lidhur me dikë tjetër.

**Virgjëresha**

Gjithçka po shkon mirë për ju dhe ekipin tuaj, tani gjithçka që duhet të bëni është të përqendroheni dhe të shqyrtoni hollësitë me kujdes. Udhëhiqni me shembull dhe të tjerët do t’ju ndjekin.

**Peshorja**

Edhe nëse jeni vetëm, do të gjeni se është frytdhënëse të shkruani çdo ide. Por është një kohë e shkëlqyer për brainstorming, veçanërisht nëse jeni ju ai që udhëheq grupin.

**Akrepi**

Lini marrjen e rreziqeve për një kohë tjetër. Duhet të luani konservativisht tani, pavarësisht nga sa presion ka për të vënë pasuritë në rrezik. Luani të sigurt dhe do të dilni fitues.

**Shigjetari**

Ju keni biznes rutinë për të trajtuar tani dhe shumë gjëra në mendje, edhe nëse asgjë nuk ju tërheq vërtet. Shtyni brainstorming dhe strategjizimin për një kohë tjetër dhe bëni gjërat pa mend.

**Bricjapi**

Do të duhet të shmangni bashkëpunëtorët dhe të shmangni thashethemet nëse doni të shmangni bisedat që kërcënojnë të thithin të gjithë produktivitetin nga dita juaj. Jini të fortë dhe qëndroni të përqendruar në detyrën që keni përpara.

**Ujori**

Jeni gati të bëni një lidhje shumë të fortë me një klient të ri ose konsumator që kërkon llojin tuaj të karizmës. Romancëoni pak. Ju e dini saktësisht si ta bëni atë!

**Peshqit**

Marrëveshja para jush përmban shumë variabla për t’u analizuar siç duhet. Përpiquni të ndani atë në pjesë të menaxhueshme që mund t’i kuptoni dhe ta rindërtoni atë nga fillimi.

By Editor