1. **Dashi**

Jeni para një surprize të këndshme sot! Një lajm i mirë i papritur do t’ju heqë nga këmbët. Tregohuni të kujdesshëm me financat tuaja dhe merrni parasysh të kërkoni këshilla nga të tjerët. Deri në fund të ditës, do të jeni në humor për t’u çlodhur dhe për të kaluar kohë shtesë me miqtë.

2. **Demi **

Kujdesi për veten është në qendër të vëmendjes për ju. Jepini përparësi mirëqenies suaj duke u fokusuar në ushtrimet e rregullta, një dietë të ekuilibruar, gjumë të mjaftueshëm dhe kujdesin e duhur shëndetësor. Emocionalisht dhe shpirtërisht, meditimi, ndërgjegjja dhe ditari mund të bëjnë mrekulli. Përshtatuni me atë që trupi dhe shpirti juaj kanë nevojë sot.

3. **Binjakët **

Mbreti i Pentacles e zbukuron ditën tuaj, duke ju nxitur të përzieni gjeniun tuaj (ajri) me mençurinë (toka). Mblidhni energjinë tuaj dhe zgjeroni mbretërinë tuaj. Shndërrojini idetë tuaja në ar duke kanalizuar manjatin tuaj të brendshëm. Lëvizjet e shefit ju presin.

4. **Gaforrja **

Besojini intuitës suaj, Gaforre. Busulla juaj e brendshme e njeh rrugën. Nëse jeni ndjerë i bllokuar, bëni një hap besimi. Universi mbështet lëvizjet tuaja të guximshme. Mos harroni, ju jeni kapiteni i karrocës suaj kozmike, që drejton drejt ëndrrave tuaja.

5. **Luani**

Karizma juaj shkëlqen sot. Përdorni energjinë tuaj magnetike për t’u lidhur me të tjerët. Pavarësisht nëse bëhet fjalë për rrjetëzim apo shoqërim, ngrohtësia dhe besimi juaj do të hapin dyert. Përqafoni mundësitë që ju vijnë.

6. **Virgjëresha **

Prakticiteti dhe vëmendja ndaj detajeve ju shërbejnë mirë. Përqendrohuni në organizimin e detyrave dhe përgjegjësive tuaja. Një qasje metodike do të çojë në përparim. Besojini mendjes suaj analitike dhe qëndroni në tokë.

7. **Peshorja **

Marrëdhëniet janë në qendër të vëmendjes. Balanconi peshoren tuaj duke ushqyer lidhjet. Pavarësisht nëse është një partner romantik, mik apo anëtar i familjes, investoni kohë dhe energji në ndërveprime kuptimplote. Diplomacia dhe sharmi juaj do të bëjnë mrekulli.

8. **Akrepi **

Zhytu thellë në pasionet dhe interesat tuaja. Hetoni, hulumtoni dhe eksploroni. Intensiteti juaj ushqen ndjekjet tuaja. Besoni instinkteve tuaja dhe zbuloni të vërtetat e fshehura. Transformimi ju pret.

9. **Shigjetari **

Aventura bën thirrje! Kërkoni përvoja të reja, qoftë përmes udhëtimit, mësimit ose zgjerimit të horizontit tuaj. Optimizmi dhe kurioziteti juaj udhëheqin rrugën. Përqafoni të panjohurën me entuziazëm.

10. **Bricjapi **

Përqendrohuni në stabilitetin dhe qëllimet afatgjata. Vendimet praktike shpërblehen. Qasja juaj e disiplinuar siguron përparim. Besoni aftësinë tuaj për të ndërtuar themele të forta. Këmbëngulja është superfuqia juaj.

11. **Ujori **

Ju keni punuar shume Ujor. Ata qe ju urrejne mund ta quajnë fat, por ju e dini më mirë. Vazhdoni të ecni përpara me vendosmëri. Besoni se projektet e ngecura së shpejti do të marrin vrull. Intuita ju drejton drejt suksesit.

12. **Peshqit **

Rifitoni frenat e jetës suaj, Peshq. Bashkoni thellësitë tuaja të ëndërruara me lëvizjen e fokusuar. Imagjinoni veten në krye të një karroce kozmike, të tërhequr nga aspiratat tuaja më të egra. Universi ju inkurajon të bëni lëvizje të shefit dhe të ngarkoni përpara.

By Editor