DASHI

Gjatë ditës do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje të veçantë shpenzimeve, sepse mund të ketë shumë dalje. Megjithatë, do të jenë të njëjtat ngjarje të papritura që do të përshpejtojnë ngjitjen tuaj në vendin e punës. Një kënaqësi e madhe po vjen, veçanërisht nëse jeni sulmuar pa arsye kohët e fundit! Sqarime të mundshme edhe në lidhje me dashurinë.

DEMI

Gjatë orëve në vijim do të keni mundësi të zgjidhni disa konflikte në familje; Hëna do të vërë dorën edhe te njohjet, duke stimuluar marrëdhëniet me njerëzit që jetojnë në qytete të tjera dhe duke ju garantuar disa mundësi më shumë. Edhe në dashuri mund të shihni diçka në horizont. Në përgjithësi, një lajm i mirë vjen më vonë këtë muaj!

BINJAKËT

Ju pret një ditë paksa e çuditshme, në të cilën sigurisht që do të ishte më mirë të mos merrnit pozicione të vështira dhe të qarta. Mundohuni të jeni të kujdesshëm dhe të mbani larg konlfliket për të paktën 48 orë. Gjithashtu shmangni presionin e tepërt ndaj të tjerëve, veçanërisht në punë. Sigurisht që nuk do të jetë e lehtë për ata që e shohin veten duke bërë gjithçka vetë.

GAFORRJA

Afërdita do të fillojë së shpejti një tranzit në shenjën tuaj dhe do të sjellë lajme, avantazhe, kënaqësi, e kështu me radhë. Nga ana juaj, megjithatë, do t’ju duhet të punoni shumë për të rikuperuar momentin e rënies dhe për të sqaruar çështjet e pazgjidhura me partnerin.

LUANI

Shmangni absolutisht çdo lloj provokimi. Kthesa të rëndësishme ju presin nga maji. Duhet të jeni të kthjellët pa u humbur në çështje të kota ose shpërqendrime të rrezikshme. Shumë prej jush vijnë nga një periudhë e keqe, por gjërat do të përmirësohen nga java e ardhshme. Afërdita nuk do të jetë më në opozitë nga data 27, prandaj duroni edhe pak!

VIRGJËRESHA

Të dashur Virgjëresha, të lindurit e kësaj shenje përpiqen gjithmonë të planifikojnë dhe të jenë rigoroz, me të tjerët por mbi të gjitha me veten. Por kohët e fundit nuk është e mundur. Vëmendje edhe në dashuri: vëmendja juaj është e përqendruar diku tjetër, por ju duhet të fshini disponimin e keq dhe të rikuperoni qetësinë, veçanërisht nëse kohët e fundit ka pasur një debat me partnerin ose një të dashur.

PESHORJA

Afërdita po kalon në shenjën tuaj duke ju sjellë avantazhe të mëdha, pavarësisht kritikave dhe armiqësisë së vazhdueshme… Diçka ju ka bllokuar kohët e fundit, por këto ditë është e mundur të filloni sërish në mënyrë të shkëlqyer. Dikush po mendon për një biznes të ri, apo ndryshim jete që do të mbërrijë në pjesën e dytë të majit, ndërsa në dashuri yjet janë neutralë.

AKREPI

Hëna dhe Venusi i favorshëm do t’ju ndihmojnë të gjeni ekuilibrin që kërkoni. Gjithsesi në punë dukeni pak të shpërqendruar. Dikush po mendon për pranverën, por nuk duhet të humbisni nga sytë të tashmen, përndryshe do të ketë probleme… Java premton të jetë e vështirë, por fundjava do të jetë edhe më e mirë.

SHIGJETARI

Nëse ka probleme dashurie, këshilla është të flisni për këtë herët. Shumë herët. Fundjava mund të jetë paksa e mundimshme dhe rrezikoni të mos përfitoni nga rasti i duhur për të zgjidhur çështjen. Sa i përket punës, brenda katër muajve yjet ju premtojnë përmirësim profesional.

BRICJAPI

Hapje të shkëlqyera për punonjësit edhe nëse do t’ju duhet të përballeni me njerëz që përpiqen të bllokojnë ngjitjen tuaj, në të gjitha mënyrat. Pranvera do të sjellë burime ose ndryshime të kompanisë, ata që tashmë kishin plane për të përmirësuar kushtet e tyre sigurisht që do të jenë të kënaqur midis majit dhe qershorit! Dashuri? Favorizoni çiftet e reja që duan të jetojnë së bashku, të martohen ose të kenë një fëmijë.

UJORI

Keni një ditë të mirë për të sqaruar gjërat që janë të gabuara dhe për të rikuperuar pak qetësi shpirtërore. Kjo është periudha vendimtare në të cilën do të gjeni mençuri dhe një ekuilibër të mirë psikofizik. Thelbësore për të mbështetur mijëra gjëra për të cilat do të duhet të kujdeseni. Nëse mendoni se nuk ka ardhur ende koha për të vepruar, në përgjithësi, thjesht vëzhgoni!

PESHQIT

Hëna në një pozicion të shkëlqyer ju shtyn të jeni më bindës se zakonisht. Venusi do t’i bashkohet gjatë fundjavës. Ky kombinim i planetëve do t’ju bëjë të shkëlqeni. Ka ardhur koha për të eliminuar mendimet e këqija dhe për të treguar të gjithë forcën tuaj. Kthehen të gjalla edhe ndjenjat, një rilindje e madhe pasioni që kohët e fundit ishte dobësuar disi.

By Editor