DASHI
Në dashuri e gjeni veten në një ngërç, por tashmë pasdite hëna fillon të japë një dorë, duke ju dhënë shumë energji të reja.

DEMI
Te dielën mund të rikthehet një moment qetësie në dashuri dhe nëse jeni beqar mund të lindë diçka e bukur. Në punë, është kohë e shkëlqyer për të gjithë ata që duan të përfshihen në punë.

BINJAKËT
Ka ardhur koha të flisni qartë sidomos nëse keni të bëni me dikë të shenjës së Peshqve, apo Shigjetarit. Në punë ka disa probleme të vogla ekonomike.

GAFORRJA
Në dashuri ka diçka të çuditshme në ajër, diçka që nuk ju bind aspak. Në punë keni një dëshirë të madhe për të nisur diçka të re por kujdes nga ngacmimet e Marsit.

LUANI
Kete të diel e keni hënën në krah, kështu që është një kohë e shkëlqyer për ndjenja. Në punë është një moment paksa i veçantë sepse po kërkoni një stabilitet që e keni të vështirë ta arrini.

VIRGJËRESHA

Bëni kujdes sepse hëna është përballë dhe ka shumë tensione në dashuri. Prisni lajme në punë. Mund të merrni gjëra të shkëlqyera, si mundësia për të takuar njerëz të rinj.

PESHORJA
Në dashuri do të ishte më mirë të tregoni një dozë të mirë durimi, veçanërisht nëse keni të bëni me Gaforren dhe Dashin. Në punë nëse ka diçka që nuk shkon, atëherë ndryshoni kurs.

AKREPI
Dita është e shkëlqyer për dashurinë dhe duhet ta kaloni me personin që doni. Në punë gjithçka po shkon mirë edhe nëse në mars do të filloni të keni disa dyshime.

SHIGJETARI
Kushtojini vëmendje kësaj hëne të kundërt, e cila ju ka inat në dashuri, por do të përmirësohet nga pasditja. Jeni kthyer në punë plot energji.

BRICJAPI
Në dashuri kjo ditë është mjaft e përmbajtur, por vetëm në orët e pasdites. Në punë vjen një farë lodhjeje. Jeni të mërzitur dhe të lodhur nga rutina e zakonshme, dëshironi risi dhe ndryshim. Filloni të shikoni përreth nëse nuk jeni të kënaqur.

UJORI
Ka ardhur koha për të vepruar në dashuri, veçanërisht nëse ju pëlqen dikush, por nuk keni pasur kurrë guximin t’i tregoni. Në punë jeni ende në proces ndryshimi por, pa dyshim, keni bërë zgjedhjen e duhur.

PESHQIT
Në dashuri duhet të përpiqeni të mos keni frikë nga gjërat e reja. Në punë gjithçka do të shkojë mirë, të paktën deri në qershor, nëse jo edhe më vonë. Me pak fjalë, një pjesë e parë e vitit 2023 që do t’ju shohë si protagonistë absolutë. Mund të jetë koha më e mirë, nëse duhet të bëni një negociatë ose një hipotekë për të blerë një shtëpi.

By Editor