Dashi: Do të ndiheni të çliruar nga diçka që ju mundonte nën ndikimin e Hënës te Bricjapi. Do të kaloni pak kohë cilësore me njerëzit e dashur. Një ditë e shkëlqyer për ju për të bërë ndryshime në jetë. Lëreni çdo inat të vjetër të zbehet. Jini të qetë dhe luftoni ashpërsinë mendore me buzëqeshje. Shmangni huazimin e parave për miqtë që nuk i kthejnë kurrë. Ju do t’i inkurajoni fëmijët tuaj të bëjnë detyrat e tyre shtëpiake. Ju duhet t’i kërkoni falje bashkëshortit/es për sjelljen tuaj të vrazhdë. Ju ishit nën presion në vendin e punës dhe kjo e kishte penguar jetën tuaj bashkëshortore prej kohësh. Të gjitha ankesat do të zhduken. Do të jetë një ditë për të rritur prestigjin në mendjen tuaj. Nëse do i përmbushni mirë përgjegjësitë e familjes suaj dhe do jeni pak të shqetësuar për ndonjë punë, për të cilën mund të kërkoni ndihmë nga vëllezërit. Njerëzit që punojnë në politikë do të jenë të suksesshëm në lidhjen e njerëzve. Duket se do të merrni një pronë të re, të cilën e dëshironit prej kohësh. Nëse nuk keni nxjerrë mësim nga ndonjë nga gabimet tuaja të së kaluarës, atëherë mund t’ju duhet të përballeni me qortime nga autoritetet.

Demi: Do të përpiqeni të pastroni keqkuptimet e së kaluarës në marrëdhënie. Jini pozitiv dhe mendoni qartë pa asnjë frikë. Ka të ngjarë të përfitoni nga investimet tuaja të mëparshme. Do të pushoni nga programi ditor dhe do të dilni me miqtë. Do të mahniteni nga aroma e Natyrës. Bashkëshorti/ja do t’ju kujtojë adoleshencën tuaj kur bënit gjëra të këqija me miqtë. Dashuria do të lumturojë jetën tuaj. Do të shihni shpresë në sytë e bashkëshortit/es tuaj dhe kjo do t’ju çojë në lartësi të reja. Do të jetë më e mirë për ju se ditët e tjera. Tregohuni të kujdesshëm në çështjet e transaksioneve. Në zonën e punës mund të zemëroheni me zyrtarët për diçka. Ju e përfundoni punën e dhënë prej tyre në kohë. Nëse e ndani mendimin tuaj me një të huaj, atëherë ai mund të tallet me ju më vonë. Ju nuk duhet t’i lini fatit asnjë punë. Do të takoni disa njerëz të çuditshëm. Mendja juaj do të jetë e lumtur për shkak të përmbushjes së dëshirës së zemrës suaj.

Binjakët: Duhet të shmangni marrjen e ndonjë vendimi me nxitim dhe emocion dhe të jeni të vetëdijshëm për shëndetin tuaj. Nëse ka ndonjë problem, mos e injoroni. Ju mund t’u mësoni vlerat dhe zakonet fëmijëve tuaj. Nuk duhet të jeni neglizhent në disa nga çështjet tuaja personale. Do të jetë më mirë për ju nëse do të zgjidhni ndonjë grindje në familje vetëm pasi të keni dëgjuar të dyja palët. Ju mund të shkoni në një udhëtim në distancë të shkurtër për punë që lidhet me biznesin. Mendja juaj do të jetë e lumtur nëse merrni para të ppapritua. Miqtë e rinj do t’i bashkohen udhëtimit tuaj. Do të krijoni kontakte të reja për përfitimet tuaja. Merrni një pushim të plotë nga puna dhe kënaquni me miqtë. Kushtet tuaja financiare do të përmirësohen. Ndani lumturinë tuaj me prindërit pasi ata meritojnë më shumë nga ju. Shmangni të folurit në mënyrë të vrazhdë pasi mund të lëndoni pa vetëdije ndjenjat e të tjerëve. Në mbrëmje do të takoni një mik të vjetër, i cili do t’ju sjellë kujtime të bukura me bashkëshortin/en.

Gaforrja: Do të jetë një ditë që ju të merrni disa prona të reja. Nëse do të blini ndonjë tokë, automjet, shtëpi etj., atëherë kontrolloni të gjitha aspektet e saj në mënyrë të pavarur. Ndjenja e stabilitetit do të forcohet. Do të tregoni interes të plotë për të kryer çdo punë në partneritet. Problemet në jetën bashkëshortore do të zgjidhen, për shkak të të cilave të dy do të dëgjoni dhe kuptoni fjalët e njëri-tjetrit. Nuk duhet të keni frikë nga përgjegjësitë tuaja. Ju duhet të bëni më të mirën për t’i përfunduar ato në kohë. Do të jeni plot energji. Çfarëdo që të bëni, do të jeni në gjendje ta bëni atë në gjysmën e kohës që merrni në përgjithësi. Udhëtimi për disa mund të jetë i ethshëm dhe stresues, por financiarisht i dobishëm. Problemet duket se po krijohen në frontin e shtëpisë, kështu që kujdesuni për atë që thoni. Mbajeni dashurinë tuaj të freskët si gjëra të çmuara. Kreativiteti dhe entuziazmi i pakufishëm ju çojnë në një ditë tjetër të dobishme. Dita është ekskluzive për jetën tuaj të zakonshme martesore dhe do të përjetoni diçka vërtet të pazakontë. Ju mund të hyni në një grindje me të moshuar se ju, gjë që nuk është e duhura për ju. Në këtë mënyrë, mbani nën kontroll zemërimin tuaj.

Luani: Projektet e vetë-përmirësimit do të shpërblehen në më shumë se një mënyrë. Do të ndiheni më mirë dhe më të sigurt për veten tuaj. Nëse jeni të martuar, atëherë kujdesuni veçanërisht për fëmijët tuaj pasi ka mundësi që shëndeti i tyre të përkeqësohet. Ju mund të duhet të shpenzoni shumë para për trajtimin e tyre. Vendosni një ritëm sublim në jetën tuaj dhe mësoni vlerat e dorëzimit dhe artin e ecjes drejt me dashuri dhe mirënjohje në zemrën tuaj. Kjo do ta bënte jetën tuaj familjare më kuptimplote. Do të keni probleme serioze me tëdashurinn/ën nëse diktoni se çfarë të bëni. Aftësia juaj për të vepruar me shpejtësi ndaj problemeve mund t’ju sjellë njohje. Do të jetë një ditë e përzier për personat e shenjës së zodiakut të Luanit. Studentët do të shihen të angazhuar në përgatitjet e tyre për provimin me punë dhe përkushtim të plotë. Njerëzit e punësuar do t’i mbajnë të moshuarit e tyre të kënaqur me punën e tyre, por besimi i tepërt ndaj dikujt mund të jetë i dëmshëm. Ju duhet të merrni një mësim nga disa nga gabimet tuaja të vjetra dhe mos u përfshini shumë shpejt në bisedat e askujt. Do të shqetësoheni për çdo problem fizik të nënës suaj, për të cilin do të duhet të vraponi shumë.

Virgjëresha: Interesi juaj për studimet dhe spiritualitetin do të rritet dhe nëse keni pasur ndonjë problem lidhur me paratë, do të zgjidhet me ndihmën e miqve tuaj. Mund të planifikoni një festë me miqtë. Ju mund të merrni ndihmë në lidhje me biznesin nga anëtarët e vjetër të biznesit. Nëse disa nga punët tuaja ishin në pritje për një kohë të gjatë, atëherë edhe ato duket se po përfundojnë. Ju duhet të mësoni nga një gabim i vjetër. Duhet të jeni të kujdesshëm në çështjet personale, përndryshe dikush mund t’ju mashtrojë. Mbrëmja me miqtë do të jetë e këndshme, por kujdes pasi ngrënia e tepërt mund t’ju shqetësojë mëngjesin e ardhshëm. Do ketë një dalje të vazhdueshme parash dhe mund të hasni vështirësi në grumbullimin e pasurisë. Njerëzit e afërt mund të përfitojnë nga ju nëse silleni me bujari. Romanca vuan dhe as surprizat/dhuratat tuaja të çmuara nuk e bëjnë magjinë. Mësoni të përdorni mirë kohën tuaj. Nëse keni kohë të lirë, përpiquni të bëni diçka krijuese. Nuk është gjë e mirë të humbasësh kohë. Shpenzimet mund të dëmtojnë marrëdhënien me partnerin/en tuaj të jetës. I/E dashuri/a juaj mund të përgatisë për ju një surprizë në shtëpi, e cila do t’ju eliminojë të gjithë lodhjen dhe stresin.

Peshorja: Do të jetë një ditë e lumtur për ju, por mund të hyni në një grindje me fjalët e një shoku, për shkak të së cilës do të keni probleme. Do të tregoni aktivizim të plotë në çështjet familjare. Do të ketë gjithashtu një rritje në mjetet e kënaqësive tuaja të kësaj bote. Mund të planifikoni të nisni disa skema të reja në biznesin tuaj. Mendja juaj do të jetë e lumtur pasi të ardhurat tuaja do të rriten. Do t’u kushtoni pak kohë edhe familjarëve, me të cilët mund të bisedoni për ndonjë punë të rëndësishme. Lumturia do të mbetet në shtëpi për shkak të rezultatit të çdo ekzaminimi të fëmijës. Disa njerëz mund të mendojnë se jeni shumë i vjetër për të mësuar diçka të re, por kjo është larg nga e vërteta. Do të mësoni lehtësisht gjëra të reja për shkak të mendjes tuaj të mprehtë dhe aktive. Ditë e mirë për transaksione me pasuri të paluajtshme dhe financiare. Fëmijët tuaj do t’ju ndihmojnë të përfundoni punët e shtëpisë. Disa njerëz të afërt do t’ju kërkojnë të kaloni pak kohë cilësore me ta, por për shkak të mungesës së kohës, nuk do të arrini t’i përmbushni dëshirat e tyre. Kjo do t’i shqetësojë ata. Bashkëshorti/ja do të japë mbi ju dashurinë e tij/saj.

Akrepi: Veprimet dhe mendimet e duhura do t’ju mbajnë larg zhgënjimit dhe stresit mendor. Përpjekjet tuaja për të kursyer para mund të dështojnë por, situata do të përmirësohet së shpejti. Blerja e artikujve thelbësorë për kuzhinë do t’ju mbajë të zënë në mbrëmje. Ka të ngjarë të përballeni me disa vështirësi për të shprehur ndjenjat tuaja para bashkëshortit tuaj.SNë familjen tuaj mund të shfaqen keqkuptime të caktuara por, gjithçka do të zgjidhet në mënyrë miqësore në fund të ditës. Kohën e lirë duhet ta shfrytëzoni pozitivisht për të përmirësuar aftësitë tuaja profesionale.

Shigjetari: Do të jetë një ditë e mirë për ju nga pikëpamja ekonomike. Pasuria juaj do të rritet, për shkak të së cilës besimi juaj do të thellohet më tej. Lumturia do të rritet për shkak të ardhjes së një mysafiri të ri në familje. Do të përpiqeni t’i merrni të gjithë me vete, por kjo nuk do të jetë e mundur. Mund të sillni një dhuratë për partnerin tuaj të jetës. Me bekimet e prindërve, çdo punë e juaja e ngecur mund të kryhet lehtësisht. Do të keni një shans për të filluar një punë të re. Ka të ngjarë të vizitoni një shfaqje teatrale me bashkëshortin/en tuaj në mbrëmje dhe do të keni një darkë në një restorant. Disa biznesmenë ka të ngjarë të marrin përfitime monetare përmes miqve të tyre. Kjo do t’ju ndihmojë të zgjidhni disa nga problemet tuaja shtëpiake. Miku juaj do të vijë për t’ju ndihmuar në momentin e nevojës. Duhet ta drejtoni automjetin tuaj me kujdes ndërsa ktheheni në shtëpi nga zyra gjatë natës. Ekziston mundësia e një aksidenti rrugor. Ju duhet të mbani marrëdhënie të përzemërta me kolegët tuaj për të shmangur ndonjë telash në të ardhmen.

Bricjapi: Njerëzit e Bricjapit mund të fillojnë disa plane afatgjata në biznes. Butësia e të folurit tuaj do t’ju sjellë respekt. Do të keni një shans për t’u lidhur me veprat krijuese. Ju mund të merrni fitim të mirë nga ndonjë investim i vjetër. Mund ta çoni nënën tuaj për t’u pajtuar me njerëzit e anës së nënës. Për shkak të rritjes së lumturisë dhe prosperitetit tuaj, mund të rriten edhe shpenzimet tuaja. Duhet të kujdeseni për mirëqenien tuaj mendore dhe shpirtërore. Mund të keni përfitime financiare. Fëmijët në shtëpi mund të jenë burim i lumturisë së pamasë. Mund të kaloni një kohë të mrekullueshme me anëtarët e familjes tuaj. Fjalët tuaja të ashpra mund të lëndojnë njerëzit e afërt. Bashkëshorti/ja juaj do të jetë një bekim në jetën tuaj.

Ujori: Do të jetë një ditë e shtrenjtë për ju. Do të arrini të fitoni besimin e të afërmve tuaj. Do të përfitoni plotësisht nga mendimi juaj i mirë. Në çështjet financiare mos u nxitoni, përndryshe mund të ketë probleme. Nuk duhet të shpenzoni shumë para në aferën e paraqitjeve të tepërta dhe të kontrolloni shpenzimet tuaja në rritje. Kini kujdes në rast të ndonjë transaksioni. Njerëzit që bëjnë biznes nuk duhet t’i besojnë askujt verbërisht. Dita do të jetë më e mirë për studentët. Ka shanse për t’u shëruar nga një sëmundje fizike. Njerëzit e njohur duhet të investojnë paratë e tyre me shumë kujdes. Do të jetë një ditë e mirë për të takuar miq të vjetër. Bashkëshorti/ja juaj mund t’ju kushtojë një vëmendje të veçantë.

Peshqit: Do të jetë një ditë më e mirë për ju për të filluar ndonjë punë të re dhe do të merrni të ardhura nga më shumë se nga vendi i punës. Gjithashtu do të mësoni diçka të re. Do të duhet të punoni më shumë për të arritur një qëllim të madh. Nëse do të arrini t’i zgjidhni me kohë disa nga çështjet tuaja të ngecura, atëherë mund të merrni përfitime të mira prej tyre. Nëse ndiheni të lirë të ecni përpara në punë, atëherë besimi juaj do të rritet më tej. Duhet ta lini veten të pushojë mjaftueshëm. Zemërimi duhet mbajtur nën kontroll. Shpërqëndrimi në vendin e punës mund t’ju vërë në telashe. Ju mund të uleni me prindërit tuaj dhe të diskutoni me ta ambicien tuaj. Udhëzimet personale mund të përmirësojnë marrëdhënien tuaj. Ju mund të zgjidhni ta kaloni kohën tuaj të lirë në ndonjë vend fetar. Jeta juaj bashkëshortore do të ishte e mrekullueshme.

By Editor