Dashi

Merkuri do ndikoje pozitivisht sot ne jetën tuaj ne çift dhe do kaloni një dite shume te qete. Me partnerin nuk do debatoni për asgjë. Beqaret do jene me realiste dhe nuk do hedhin asnjë hap te gabuar. Jeta e tyre do jete fiks ashtu si e kishin ëndërruar gjithmonë. Financat do dini si t’i mbani gjate gjithë kohës nen kontroll kështu qe nuk keni për te pasur tronditje.

Demi

Do jeni shume te përkujdesur dhe lozonjare me partnerin tuaj gjate kësaj dite prandaj marrëdhënia me te do behet akoma me e bukur nga me pare. Beqaret ka rrezik te zhgënjehen tej mase nëse hedhin hapa te nxituara sot. Personat qe do ju afrohen ne te vërtetë nuk do jene aspak ashtu si duken. Buxheti nuk do jete i keq, megjithatë po u treguat te pakujdesshëm mund te keni edhe tronditje.

Binjaket

Për te dashuruarit kjo e sotmja ka për te qene një dite e jashtëzakonshme. Shume nga ëndrrat me te bukura do realizohen dhe do ndiheni plotësisht te plotësuar. Beqaret do realizojnë takimet qe kane ëndërruar gjithmonë dhe do ndihen gati për te hedhur hapa me rendësi. Ne planin financiar do ketë vetëm përmirësime kështu qe përfitoni për te bere edhe ndonjë investim te domosdoshëm.

Gaforrja

Gjate kësaj dite do keni shpesh debate me atë qe keni ne krah për disa tema delikate dhe kjo gjë do ju beje te jeni gjithë kohës te mërzitur. Beqaret nuk duhet t’i marrin seriozisht te gjitha fjalët e ëmbla qe do ju thonë sepse mund te lëndohen me pas. Financat do vazhdojnë te mbeten te paqëndrueshme prandaj matuni disa here para se te kryeni çdo lloj shpenzimi.

Luani

Do bini dakord për çdo gjë me partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe do ndiheni gati për te hedhur edhe hapa me te rëndësishme me te. Beqaret gjithashtu do jene me fat dhe do e gjejnë shpirtin e tyre binjak me te cilin do dashurohen ashtu si do e ndiejnë. Financat nuk do jene ne gjendjen me te mire te mundshme, por me pak me shume maturi dhe përkujdes do arrini atje ku keni dashur.

Virgjeresha

Edhe sikur te jeni te tejmbushur me pune mos e lini asnjë moment pas dore partnerin tuaj gjate kësaj dite. Ai do ketë vërtet nevoje për ngrohtësinë, dashurinë dhe mbështetjen tuaj. Beqaret do fillojnë pa kuptuar një histori te bukur krahasuar me përrallat. Financat nuk do jene te këqija, megjithatë nga sjellja juaj me to, shpenzimet dhe mënyra sesi do i menaxhoni do varet e ardhmja e tyre.

Peshorja

Dite e stuhishme ka për te qene kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Mund te debatoni me partnerin edhe për gjerat me elementare ne dukje pa ndonjë rëndësi te madhe. Beqaret do kenë personalitet te forte dhe nuk do bien pre e çdo taktike joshjeje. Për financat është një dite mjaft e favorshme dhe ju mund te bëni edhe transaksione ose te shlyeni borxhet.

Akrepi

Sot do bëni çdo gjë për partnerin tuaj ju te dashuruarit dhe marrëdhënia ne çift do ketë vetëm përmirësime. Edhe ata qe kane pasur disa mosmarrëveshje do ndihen me te qete. Beqaret do bëjnë te pamundurën për t’u afruar me dike qe pëlqejnë, madje për këtë mund te rrezikojnë edhe një miqësi te vjetër. Me shpenzimet do jeni tej mase te kujdesshëm e te matur kështu qe situata do mbetet e kënaqshme.

Shigjetari

Dite mjaft sensuale do jete kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Shpesh do ndiheni aq mire ne krahët e partnerit tuaj saçe do ju duket sikur nuk jeni ne realitet. Beqaret do e harxhojnë kohen me gjera te kota dhe nuk do i përkushtohen aq sa duhet kërkimit te dashurisë. Ne planin financiar gjendja ka për te qene përgjithësisht e qëndrueshme.

Bricjapi

Duhet te lini çdo gjë tjetër pas dore gjate kësaj dite dhe t’i përkushtoheni atij qe keni ne krah. Nëse nuk e bëni këtë ka rrezik qe marrëdhënia mes jush te filloje te ftohet dalëngadalë. Beqaret do kenë dashuri me shikim te pare dhe rrahjet e zemrës do jene te forta nga te dy palët. Ne me shpenzimet nuk tregoheni aspak te matur e te kujdesshëm shume shpejt keni për te mbetur me xhepat bosh.

Ujori

Dite normale do jete kjo e sotmja për juve qe jeni ne një lidhje. Do keni edhe ndonjë debat te vogël me partnerin, por nuk do mungojnë as momentet e këndshme. Beqaret duhet te tregohen shume me te kujdesshëm sepse asgjë nuk është ashtu si duket ne pamje te pare. Ne planin financiar do ecni me strategji sot dhe gjendja për fatin e mire do jete goxha e stabilizuar.

Peshqit

Fale vizitës qe do beje Venusi, ata qe janë ne një lidhje nuk do ndihen aspak te trishtuar sot. Ne program do jete harmonia, sensualiteti dhe çastet romantike. Beqaret nuk do kenë asgjë me tepër sesa disa flirte pa ndonjë rëndësi te madhe. Ne planin financiar nuk do kenë vështirësi te mëdha, megjithatë serish duhet te tregoheni te kujdesshëm ne mënyrë qe te mbroni edhe te ardhmen.

By Editor