**Dashi**

Ky muaj është shumë i rëndësishëm për dashurinë. Ata që kanë përjetuar një krizë do të mund të gjejnë një zgjidhje. Në punë, mund të ketë tension për shkak të një shefi të rreptë.

**Demi**

Problemet në çift nuk do të zgjidhen sot, por do të përballeni me disa polemika. Në punë, mund të ketë diçka në sjelljen tuaj që duhet rishikuar.

**Binjakët**

Mos nënvlerësoni takimet e reja që mund të jenë befasuese. Në punë, prisni suksese të mëdha.

**Gaforrja**

Po vijnë tri ditë të bukura ku do të mund të shijoni dashurinë. Është veçanërisht e rëndësishme të filloni të punoni me projekte afatgjata në punë.

**Luani**

Do të jeni pak të shqetësuar, prandaj është më mirë të rregulloni problemet në çift. Në punë, periudha është stimuluese.

**Virgjëresha**

Tregohuni të durueshëm në dashuri sepse ka ende pak tension. Në punë, mund të ketë diskutime me kolegë dhe shefa.

**Peshorja**

Do të jetë një ditë e bukur falë Mërkurit që është kthyer në favor. Në punë, prisni lajme të mira dhe projekte të mbetura pezull do të fillojnë sërish.

**Akrepi**

Mund të debatoni me partnerin, kështu që bëni kujdes. Në punë, vlerësoni me kujdes propozimet që vijnë.

**Shigjetari**

Sqarojeni me partnerin nëse ka diçka që nuk funksionon. Në punë, nëse jeni të pavarur, duhet të filloni të bëni plane të reja për të ardhmen.

**Bricjapi**

Nëse keni në krah personin e duhur, mund të filloni të bëni plane për të ardhmen. Në punë, ka pasur disa probleme por gjithçka do të zgjidhet në mënyrën më të mirë.

**Ujori**

Kjo ditë është ideale për të përjetuar dashurinë në maksimum. Në punë, bëni kujdes që të mos tregoheni shumë impulsivë.

**Peshqit**

Do të keni përballë Merkurin, kështu që bëni kujdes në diskutimet me partnerin. Në punë, ka pasur një ndryshim të mirë por Jupiteri do të vijë së shpejti për t’ju dhënë një stabilitet më të madh.

By Editor