**Dashi**

Sot është një ditë e rëndësishme për punën dhe ndjenjat. Është koha e duhur për të vlerësuar idetë dhe projektet e reja. Çiftet do të gjejnë mundësi për të bërë plane ambicioze. Përqafoni mundësitë që ju vijnë.

**Demi**

Hëna ju sjell një kontroll financiar sot. Qershori do të jetë një muaj stimulues për ju. Ju ftohet të vazhdoni ndryshimet që keni filluar dhe të filloni të korrni frytet e punës tuaj.

**Binjakët**

Edhe pse Hëna është në një aspekt disonant, Dielli, Venusi dhe Jupiteri janë në anën tuaj. Dëshira për të dashuruar dhe për të përjetuar gjëra të reja është në rritje. Mund të prisni të ardhura të reja ekonomike.

**Gaforrja**

Tani që nuk keni më yje të diskutueshëm, mund të riktheheni në lojë, edhe në dashuri. Afërdita do të arrijë qiellin tuaj në qershor, duke i dhënë shtysë të re ndjenjave.

**Luani**

Me Hënën që nuk është më përballë, do të gjeni më shumë energji dhe qetësi. Historitë e sapolindura do të jenë veçanërisht të forta. Beqarët inkurajohen të njihen me njerëz të rinj.

**Virgjëresha**

Hëna në një aspekt konfliktual mund t’ju shkaktojë ankth sot. Menaxhoni emocionet tuaja me inteligjencë për të shmangur debatet.

**Peshorja**

Kjo periudhë është e përshtatshme për të vendosur në rregull disa punë të papërfunduara. Yjet do të shpërblejnë ata që rinovojnë veten.

**Akrepi**

Mbështetuni në intuitat e mira që ju sjell Hëna e bukur te Peshqit. Nuk do të mungojnë ide të shkëlqyera.

**Shigjetari**

Sot është një ditë e mirë për të eksploruar dhe zgjeruar horizontet tuaja. Mundësitë për udhëtime dhe aventura janë të favorizuara.

**Bricjapi**

Përqendrohuni në karrierën dhe objektivet afatgjata sot. Është një kohë e mirë për të bërë plane dhe për të vendosur themelet për të ardhmen.

**Ujori**

Sot mund të ndiheni të frymëzuar për të ndjekur pasionet tuaja. Lidhjet sociale dhe bashkëpunimet janë të favorizuara.

**Peshqit**

Është një ditë e mirë për të ndjekur ëndrrat dhe për të dëgjuar zemrën tuaj. Kreativiteti dhe ndjenjat janë në pikën e tyre.

By Editor