Dashi

do nxitë shpirtin e analizës dhe ju nuk do hidhni asnjë hap pa qene plotësisht të bindur. Do jeni intelektuale dhe të pagabueshëm. Ju të dashuruarit do ndieni një nevojë të jashtëzakonshme për t’i shprehur ndjenjat dhe për ta mbajtur sa më pranë partnerin. Me fjalë të ëmbla dhe ledhatime marrëdhënia në çift do bëhet akoma më e mirë. Ju beqarët do filloni një lidhje pasionante që do i bëjë të dridhen. Në punë do arrini gjithçka që keni dashur sepse keni marrë formimin e duhur. Në planin financiar do keni tronditje të njëpasnjëshme nëse nuk merrni masa strikte apo nuk kërkoni ndihme nga të afërmit.

Demi

Ka rrezik që sot goja të flasë para mendjes dhe mund t’iu lindin probleme. Pritet të vijë një ditë elektrizuese. Nëse keni një lidhje nuk do keni probleme shume të mëdha. Të dy palët do jeni kokëfortë dhe do bëni të pamundurën që të dale e juaja. Ju beqarët do ëndërroni më shumë nga sa duhet dhe realiteti do ju duket i trishtë. Për ju nuk do ndodhe asgjë e jashtëzakonshme. Në punë mos u nxitoni sepse çdo gjë duhet të kalojë disa etapa para se të arrijë në përfundim. Vështirësitë nuk do mungojnë në çdo moment. Për financat mos u shqetësoni aspak sepse gjendja ka për të qenë gjate gjithë kohës e kënaqshme.

Binjakët

Do jeni shumë enigmatikë sot dhe mund të thoni gjëra që askush nuk do ua kuptojë dot. Për ju të dashuruarit dita e sotme do jetë më e kënaqshme, megjithatë sërish larg perfeksionit që ju keni në mendje. Do merreni vesh me partnerin dhe do i shprehni pak më tepër ndjenjat. Nëse jeni beqarë do jeni më të logjikshëm dhe nuk do hidhni hapa të nxituara pa qenë të sigurt. Në punë duhet t’i respektoni dhe t’i vlerësoni kolegët sepse vetëm me ndihmën e tyre keni për të arritur atje ku keni ëndërruar përherë. Në planin financiar do arrini t’i zgjidhni të gjitha problemet që keni pasur dhe do ndiheni plotësisht të qetë.

Gaforrja

Ditë më energjike ka për të qenë kjo e sotmja për ju. Nuk do e lëshoni lehtësisht veten edhe para ndonjë sfidë që mund t’iu dalë. Ju të dashuruarit do mbusheni me oksigjen dhe do përjetoni kënaqësi shumë të veçanta. Nëse jeni ende beqarë qëndrojuni larg personave manipulues sepse keni për të vuajtur gjatë. Në punë do ndiheni të qetë dhe do hidhni goxha hapa përpara. Edhe pse miqtë nuk do ju ndihmojnë ju nuk do ndaleni aspak. Financat kane për të qenë shumë më të kënaqshme nga më parë dhe mund të bëni disa blerje që keni ëndërruar prej kohësh.

Luani

Gjatë ditës së sotme do ju duket sikur të gjithë ju gjykojnë dhe do keni frikë të hidhni hapa. Gjatë gjithë kohës do mundoheni të justifikoheni. Në jetën tuaj në çift do ketë edhe divergjenca pasi për asgjë nuk do merreni vesh me njeri-tjetrin. Për çdo temë do keni opinione të ndryshme. Nëse jeni beqarë do jeni të turpshëm dhe nuk do arrini t’i joshni personat që pëlqeni. Për ju ka për të qenë një ditë si gjithë të tjerat. Jeta profesionale do jetë e trazuar. Pavarësisht se jeni munduar shumë për të bërë diçka, do keni frikë të guxoni dhe dikush tjetër mund t’ua rrëmbejë një projekt nga duart. Buxheti për fat të mire do jetë i qëndrueshëm dhe nuk do gjendeni në vështirësi për të kryer shpenzimet e domosdoshme.

Virgjëresha

Ditë shumë e animuar do jetë kjo e sotmja. Do ndiheni gjithë kohës mire dhe do i jepni prioritet dashurisë. Ambienti në jetën tuaj në çift do jetë shumë i ngrohtë. Do jeni gjatë gjithë kohës në humor të dy palët dhe do bëni gjithçka që zemra t’iu rrahë akoma më fort. Ju beqarët mirë është të mos ndërmerrni shumë rreziqe vetëm për ta ndryshuar statusin sepse mund të lëndoheni. Në punë do ndiheni më të lirë për të vepruar dhe mund të tentoni disa gjëra shumë interesante. Imagjinata gjithashtu nuk do ju mungojë. Buxhetin duhet ta mbani më shumë nën kujdes të paktën për disa ditë sa të kaloje periudha delikate.

Peshorja

Marsi do ju bëjë më energjikë sot dhe më të dhënë pas punës. Hëna gjithashtu do ju stimulojë gjithë kohës për të arritur më të mirën. Për ata që janë në një lidhje do jetë ditë pozitive. Do diskutoni gjatë me partnerin dhe do merrni disa vendime shumë të rëndësishme për të ardhmen. Për ju beqarët do jetë dita e takimeve të mëdha që do e ndryshojnë për mirë jetën në të ardhmen e afërt. Në punë do jeni shumë të fokusuar dhe keni për të arritur edhe më shumë nga sa mund ta kishit imagjinuar ndonjëherë më parë. Buxheti do jetë gjatë gjithë kohës i mbrojtur nga yjet, madje mund të ketë edhe goxha përmirësime.

Akrepi

Saturni do ju ndihmojë sot të stabilizoni situatat shumë të ndërlikuara që ma parë dukeshin të pazgjidhshme. Do keni edhe më shumë besim në vetvete. Jupiteri do favorizoje marrëdhënien e ngrohtë në çift në mëngjes, por pasdite mund të nxisë edhe ndonjë mosmarrëveshje të vogël. Mundohuni të jeni sa më të logjikshëm që të mundeni. Ju beqarët duhet të joshin sa më shumë, por kurrsesi nuk duhet të hidhni hapa pa qenë plotësisht të bindur. Në punë do jeni të mbushur plot e përplot me projekte, por duhet ta merrni çdo gjë sa më shtruar. Nëse ju bëhen propozime, mos jepni fjalën e fundit pa u menduar mirë. Me shpenzimet tregohuni të kujdesshëm në mënyrë që gjendja e financave të mbetet e mirë.

Shigjetari

Dita e sotme do jete përgjithësisht e qëndrueshme gjithsesi mundohuni të jeni gjithmonë sa më të matur që të mundeni. Jeta juaj sentimentale ka për të qenë shumë e bukur për ju të dashuruarit. Do i lini mënjanë problemet e së shkuarës dhe do mendoni vetëm si ta bëni të ardhmen sa më të këndshme. Ju beqarët do ndihmoheni nga disa miq dhe do arrini të paktën të realizojnë takime. Në punë do jeni pafundësisht të frymëzuar dhe do ndërmerrni iniciativa të mëdha. Nëse jeni me pushime mezi do prisni të riktheheni në zyrë. Financat do jenë të mbrojtura, megjithatë për të siguruar edhe të ardhmen mundohuni të bëni një menaxhim sa më të mirë.

Bricjapi

Hëna dhe Marsi do bëhen bashkë sot për t’u bërë aleatë me ju. Ata do ju ndikojnë të shmangni problemet. Ju që keni një lidhje do afroheni edhe më shumë me partnerin tuaj dhe emocionet do shtohen. Mosmarrëveshjet e së shkuarës do i lini prapa krahëve dhe të dyja palët do i pranoni gabimet që keni bërë. Ju beqarët nuk do jeni me shumë fat në dashuri kështu që më mirë të prisni edhe pak para se të hidhni hapa. Në punë nuk do jeni të pamatur, përkundrazi do e bëni gjithçka me delikatesë dhe përkujdes. Disa nga shefat do ju përgëzojnë më shumë se gjithë të tjerët. Buxheti do ketë goxha tronditje për shkak të borxheve që duhet të shlyeni, por edhe për shkak të shpenzimeve të domosdoshme.

Ujori

Mundohuni të jeni më të matur sot dhe të bëni me shumë kujdes në planin financiar dhe profesional. Mos ju besoni të gjithëve atyre që do ofrohen t’iu ndihmojnë. Nëse jeni në një lidhje do kaloni plot çaste të lumtura dhe zemra do rrahë fort. Sytë do ju shkëlqejnë gjithë kohës dhe do arrini të merreni vesh për gjithçka. Nëse jeni beqarë duhet të tregoheni sa më të matur dhe nuk duhet ta teproni me joshjen sepse mund të krijoni përshtypje të keqe për veten. Në punë mendoni edhe për pasojat që mund të vijnë pas hapave që do hidhni. Po reflektuat përherë do gjeni edhe rrugën më të mirë që duhet të ndiqni. Në planin financiar do i zgjidhni të gjitha problemet dhe do ndiheni më të qetë kur të shpenzoni.

Peshqit

Ditë e paqëndrueshme do jetë kjo e sotmja dhe në disa momente mund të ndiheni vërtet të mërzitur. Fokusojuni tek sfidat personale sepse vetëm ato mund t’iu motivojnë sa duhet. Jeta juaj në çift do jetë e mbushur me vështirësi të njëpasnjëshme. Shumë persona do ju provokojnë dhe do ju nxitin të ziheni me partnerin. Ju jo vetëm që do bini pre e tyre, por mund të thoni edhe gjëra shumë të gabuara. Ju beqarët do keni një ditë shumë të zakonshme dhe pa ndonjë takim mbresëlënës. Në punë keni për të ecur me ritme të ngadalta nga frika se mos gaboni dhe rrëzoni çdo gjë që keni ndërtuar deri më sot. Financat nuk do jenë të shkëlqyera, por as shume të këqija.

By Editor