**Dashi**

Në dashuri, kjo është një periudhë që lë shumë liri veprimi, gjithçka varet nga ju. Në punë, është koha e duhur për të kërkuar një rritje rroge ose përparim në karrierë.

**Demi**

Tregohuni të kujdesshëm në dashuri sepse mund të mos jeni dakord me partnerin. Në punë, gjithçka po shkon mirë dhe prisni lajme interesante.

**Binjakët**

Është periudha e emocioneve, ndaj lëreni veten të lirë dhe mos kini hezitime. Në punë, kemi nevojë për më shumë vëmendje.

**Gaforrja**

Kohët e fundit keni qenë paksa dembel në dashuri, por ndoshta keni vendosur vetes prioritete të tjera. Në punë, përpiquni të mbështeteni në aftësitë tuaja diplomatike.

**Luani**

Dita mund të jetë pak stresuese, bëni kujdes të mos bëni shumë gjëra në të njëjtën kohë. Mundësi të reja rritjeje vijnë në punë.

**Virgjëresha**

Takimet e reja janë të favorizuara, ndaj mos qëndroni të mbyllur në shtëpi. Në punë, me pak kreativitet mund të arrini më shumë.

**Peshorja**

Në dashuri ka një ngadalësim, ndaj vëmendje maksimale. Në punë, keni një dëshirë për të bërë diçka më shumë dhe gjithashtu pak frikë në planin ekonomik.

**Akrepi**

Kjo është dita ideale për dashurinë me hënën në shenjën tuaj dhe emocionet që mbretërojnë. Në punë, duhet të jemi më të kujdesshëm, sidomos me investimet.

**Shigjetari**

Dita është ideale për të organizuar diçka të bukur me partnerin. Në punë, mund të ketë mosmarrëveshje me shefat apo kolegët.

**Bricjapi**

Ditë që duhet të shfrytëzohet sa më shumë, sepse mund të ofrojë shumë nga pikëpamja emocionale. Në punë, ka emocione dhe mundësi të mira.

**Ujori**

Ka shumë emocione që vijnë këtë ditë dhe ndryshimet vijnë nga pikëpamja e punës.

**Peshqit**

Dita e sotme është paksa e ngarkuar. Në dashuri, nëse ka ndonjë dyshim për dy histori, jini të kujdesshëm. Nevojitet kujdes dhe vëmendje në punë.

By Editor