**Dashi**

Energjia juaj është e lartë, përdoreni atë për të ndërmarrë projekte të reja. Sot është një ditë ideale për të filluar një rutinë të re ushtrimi. Ndjenjat tuaja të pavarësisë janë të theksuara, shfrytëzoni këtë për të bërë zgjedhje të guximshme. Takimet sociale do të jenë të frytshme, prandaj mos ngurroni të lidheni me njerëz të rinj.

**Demi**

Financat kërkojnë vëmendjen tuaj sot, planifikoni me kujdes. Është një ditë e mirë për të investuar në një hobi që ju sjell qetësi. Kërkoni këshilla nga një ekspert financiar nëse keni dyshime. Ndani kohë për të shijuar komfortin e shtëpisë suaj dhe familjes.

**Binjakët**

Komunikimi është thelbësor sot, veçanërisht në punë. Shprehni idetë tuaja me qartësi dhe do të arrini marrëveshje të rëndësishme. Sot është një ditë e mirë për të lexuar ose për të mësuar diçka të re. Miqësitë do të forcohen nëse i kushtoni vëmendje të sinqertë.

**Gaforrja**

Emocionet tuaja janë të ndjeshme sot, kërkoni mbështetje nga të dashurit. Gjeni kohë për të medituar ose për të bërë yoga. Sot është një ditë e mirë për të kujdesur për nevojat tuaja emocionale. Një bisedë e thellë me një mik të ngushtë mund të jetë shumë e dobishme.

**Luani**

Kreativiteti juaj do të lulëzojë sot, shfrytëzoni atë për të ndërtuar diçka të bukur. Ju ndiheni të sigurt në aftësitë tuaja, tregoni botës talentin tuaj. Mund të merrni një kompliment të papritur sot, pranojeni me falënderim. Fëmijët ose aktivitetet rekreative do t’ju sjellin gëzim.

**Virgjëresha**

Organizimi dhe detajet janë në fokusin tuaj sot. Përdorni aftësitë tuaja analitike për të zgjidhur një problem në punë. Sot është një ditë e mirë për të pastruar dhe për të hequr qafe gjërat që nuk ju duhen më. Shëndeti është i rëndësishëm, kushtojini vëmendje ushqimit dhe stërvitjes.

**Peshorja**

Kërkoni ekuilibrin në marrëdhëniet tuaja sot. Diplomacia do të jetë arma juaj më e mirë në zgjidhjen e konflikteve. Sot është një ditë e mirë për të bërë plane për të ardhmen me partnerin tuaj. Arti dhe bukuria do t’ju tërheqin, lejoni veten të frymëzoheni.

**Akrepi**

Intuita juaj është e fortë, dëgjoni zërin e brendshëm. Sekretet ose misteret mund të jenë tërheqëse për ju sot. Sot është një ditë e mirë për të ndjekur një pasion ose hobi. Privatësia është e rëndësishme për ju, kërkoni kohë vetëm për veten.

**Shigjetari**

Aventura juaj e brendshme është e etur për të eksploruar sot. Sot është një ditë e mirë për të planifikuar ose filluar një udhëtim. Filozofia ose studimi i kulturave të ndryshme do t’ju interesojë. Ndani idetë tuaja të guximshme me të tjerët, ato do të priten mirë.

**Bricjapi**

Përgjegjësia dhe ambicia janë në qendër të vëmendjes suaj sot. Sot është një ditë e mirë për të vendosur objektiva afatgjata. Puna juaj e vështirë do të njihet dhe vlerësohet. Kujdesuni për marrëdhëniet tuaja profesionale, ato do të jenë kyçe për suksesin tuaj.

**Ujori**

Inovacioni dhe bashkëpunimi janë fokusi juaj sot. Sot është një ditë e mirë për të ndarë idetë tuaja me një grup. Ju jeni një vizionar, mos ngurroni të sfidoni status quo-n. Teknologjia ose projektet e reja sociale do t’ju tërheqin.

**Peshqit**

Kreativiteti juaj është në kulmin e tij sot, shprehni veten në mënyra të reja. Sot është një ditë e mirë për të marrë pjesë në aktivitete artistike. Ndjenjat tuaja të empatisë janë të theksuara, ndihmoni dikë në nevojë. Uji mund të jetë burim qetësie për ju, kërkoni kohë pranë një liqeni ose deti.

By Editor