Dashi: Gjërat po ju rrjedhin dhe ju duhet të gjeni një kënaqësi të madhe në shoqërinë e të tjerëve. Mund të ketë një element fantazie për ditën që ju bën të humbni gjurmët e kohës dhe hapësirës. Mos u shqetësoni të lidheni me realitetin nëse nuk keni nevojë. Shkoni në një muze arti ose ndiqni një shfaqje kërcimi. Shikoni një film dhe dilni në restorantin tuaj të preferuar.

Demi: Mos u mundoni të gjeni përgjigje sot, sepse me siguri do të përfundoni të ndiheni të frustruar. Sa më pak të përpiqeni t’ua detyroni vullnetin tuaj të tjerëve, aq më shumë do të zbuloni se gjërat thjesht shkojnë automatikisht sipas jush. Sot nuk ka të bëjë me gjetjen e zgjidhjeve për problemet. Bëhet fjalë për të shijuar atë që keni mësuar dhe arritur tashmë. Mbajini gjërat të lehta.

Binjakët: Lëreni anën tuaj fëmijërore të dalë dhe të luajë sot. Ëndrrat tuaja janë në fuqi të plotë, ndaj lërini ato të udhëheqin rrugën. Shijoni biseda të lehta me miqtë rreth filmave ose romaneve më të fundit. Ju mund të dëshironi të bëni pazar ose të bëni një prerje flokësh. Kjo është një ditë e mirë për të përmirësuar pamjen tuaj të përgjithshme. Ju keni një sy shumë më të mprehtë për stilin në një ditë si kjo.

Gaforrja: Merrni një pushim nga rutina dhe dilni nga rruga e rrahur. Kjo është një ditë për të ecur përpara me ide dhe ëndrra dhe jo me angazhime dhe përgjigje. Pyetni gjërat dhe debatoni për faktet. Argëtohu çfarëdo që të bësh. Kjo është dita e përsosur për të dalë dhe për të fluturuar qift me miqtë tuaj. Të gjitha aktivitetet në grup janë shumë të favorizuara. Nuk mund të gaboni duke biseduar për ngjarjet më të fundit në jetën tuaj.

Luani: Mund të ndihet sikur diçka ka klikuar papritur për ju sot, sepse keni gjetur pjesën e humbur të një enigme për të cilën keni punuar. Përgjigjet mund të jenë delikate, por ato janë aty. Fantazia dhe një qëndrim lozonjar do t’ju çojnë drejt tyre pa mundim. Përhapni idetë tuaja në botë dhe inkurajoni të tjerët të bashkohen në ëndrrat tuaja.

Virgjëresha: Gjërat mund të duken surreale sot, ndaj mos i merrni shumë seriozisht muhabetet e të tjerëve. Kjo është një ditë për të zgjatur dorën dhe për të prekur dikë, ndaj merrni telefonin. Është një ditë e mirë për të ndarë ëndrrat tuaja, pavarësisht se sa të pamenduara duken ato. Të tjerët mund t’ju shikojnë sikur keni tre koka, por për sa kohë që jeni të sinqertë me veten, nuk ka asnjë arsye për të qenë të turpshëm për të ndarë.

Peshorja: Ju mund ta keni të vështirë të keni një qasje realiste ndaj emocioneve tuaja sot. Një çështje e ndjeshme mund t’ju tërheqë, duke ju lënë të ndiheni sikur jeni jashtë fushës së majtë në mënyrën se si lidheni me të tjerët. Ju mund të dëshironi të konsideroni të lini dikë tjetër të marrë drejtimin për një herë, duke ju lejuar të rifitoni ekuilibrin tuaj përpara se të merret vendimi tjetër.

Akrepi: Vëreni në dyshim vlefshmërinë e çdo gjëje me të cilën bini në konflikt sot. Ju mund të zbuloni se njerëzit veprojnë në bazë të informacionit jo të plotë dhe se ata po ju akuzojnë në mënyrë të rreme për diçka që nuk e keni thënë apo bërë. Punoni për të sjellë harmoni në situatën duke arritur tek e vërteta dhe duke ndihmuar për të bërë të njohur motivimet e vërteta. Fjalët mund të jenë të ngarkuara me emocione të forta, ndaj jini të butë.

Shigjetari: Sot është një ditë e mrekullueshme për ju. Ju duhet të shijoni shumë biseda lozonjare. Fantazia ka të ngjarë të luajë një rol të madh në ngjarje dhe ju mund të ëndërroni kur ecni në rrugë. Mos u shqetësoni me realitetin nëse nuk keni nevojë. Është shumë më mirë ta mbani tonin të lehtë dhe të gjallë. Shijoni botën tuaj të fantazisë dhe ndjehuni të lirë të ftoni të tjerët në të.

Bricjapi: Mund të ketë një element mjaft konfuz të ditës. Ndiheni të tunduar për të aktruar, por disa nga pjesët duket se mungojnë. Mund të jetë e vështirë të marrësh një vendim, pasi nuk e ke të gjithë pamjen para vetes. Është më mirë ta kaloni këtë ditë jashtë me një grup miqsh në vend që të përpiqeni të merrni ndonjë vendim apo angazhim të madh për jetën.

Ujori: Bëhuni ylli i filmit tuaj dhe krenar për rolin që luani. Ju mund të gjeni veten duke marrë shumë karaktere të ndryshme, në varësi të disponimit tuaj të orës. Ka një shkëlqim të veçantë në syrin tuaj që duhet ta ndani hapur me të tjerët. Mos u ndjeni të nxituar për të arritur askund. Ju keni mbërritur tashmë. Kënaquni në shoqërinë e atyre që doni.

Peshqit: Merrni një pushim nga rutina juaj e përditshme dhe dilni nga rutina sot. Bota do të kthehet pa ty për një ditë, ndaj qetësohu për një kohë. Mos harroni se cilado rrugë që të merrni është ajo e duhura. Keqardhja është një emocion i kotë. As mos u mërzit me të. Shijojeni ditën e sotme dhe të gjitha gëzimet e vogla që ajo ofron. Komunikoni ëndrrat tuaja dhe sillni gjërat në ekuilibër.

By Editor